Browse > Home / Güvenlik, Hacking, Phishing / Blog article: Hotmail şifreleri açığa çıktı, sıra GMail ve Yahoo’da mı?

| Subcribe RSS

Hotmail şifreleri açığa çıktı, sıra GMail ve Yahoo’da mı?

October 7th, 2009 Posted in Güvenlik, Hacking, Phishing

3 gün önce Microsoft, binlerce Windows Live Hotmail kullanıcı şifresinin 3. parti bir site tarafından ele geçirildiğini duyurdu. Konu ile ilgili olarak kendi bünyesinde bir araştırma yapan Microsoft, bu açığın kendi sistemlerinden kaynaklı olmadığını ve müşterilerinin hesaplarını geri kazanmaları için çalıştıklarını da ilgili açıklamaya ekledi.

Phishing, yeni web standartlarının yaygınlaşmaya başladığı bu dönemlerde özellikle web güvenliği tarafındaki başlıca sorunların başında geliyor (Daha önceki bir sahtecilik yazımda ayrıntılarıyla dile getirmiştim). Bunun bilincinde olan Microsoft, müşterilerine daha güvenli ve güven sağlayan bir internet deneyim sunmayı hedefliyor. Önlem olarak ise; bilinmeyen e-posta eklenti dosyalarını açmamalarını, kullanılan anti-virüs yazılımlarını sıklıkla güncellemelerini öneriyor. Eğer Phishing’e mağruz kaldığınızı düşünüyor ya da hissediyorsanız; bu adresten gerekli bilgileri edinebilirsiniz.

Neowin’in haber hakkında yaptığı bir başka güncelleme ise daha da düşündürücü. Webmail sistemini kullanan Comcast ve Earthlink kullanıcılarının da ilgili durumdan etkilendiğine değinen Neowin, konunun özüne inerek detaylarıyla paylaşmış. Konuyla ilgili Neowin yazısına ayrıca bu adresten ulaşabilirsiniz.

Cevap Bırakın

Spam Protection by WP-SpamFree

  • Site istatistik

    Bugünkü ziyaret: 9
  • Add to Technorati Favorites

    Mail adresinizi girin:  • Google Connnect
  • RSS DarkHardWare News